Poniedziałek, Październik 11, 2021, 19:42 | Brak komentarzy »
20 września 2021 Przedszkolaki z Kamieńskich Młyn obchodziły swoje święto - Dzień Przedszkolaka! W tym dniu na dzieci czekało wiele wspaniałych zabaw oraz słodki poczęstunek. Przedszkolaki zaczęły ten dzień od odśpiewania wspólnie piosenek. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Radość i śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie dzieci złożyły Przyrzeczenie Przedszkolaka i wspólnie zasiadły do poczęstunku.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajduje się w galerii.

Poniedziałek, Październik 11, 2021, 19:39 | Brak komentarzy »
15 września 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). Nazwa ta pochodzi od książki Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka" („The Dot"). Tego dnia głównym elementem stroju uczniów i nauczycieli były wspomniane kropki. Uczniowie podczas zajęć poznawali historię Vashti, głównej bohaterki w.w. książki, rozmawiali o swoich talentach oraz tworzyli prace plastyczne z motywem przewodnim kropki. Gratulujemy kreatywności zarówno w stroju jak i w pięknych pracach plastycznych!

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajduje się w galerii.

Wtorek, Sierpień 10, 2021, 17:19 | Brak komentarzy »

17 lipca 2021 roku, w sobotę, obchodziliśmy radośnie Święto Rodziny. Uczniowie klasy II i III przedstawili gościom bajkę o królu i smoku. Były też tańce, piosenka przedszkolaków, gra na kubkach oraz występ młodego pianisty z klasy III. Pani Beata Bacior, w imieniu Pana Burmistrza – Michała Aloszko, wręczyła nagrody książkowe uczennicom, które uzyskały najwyższe średnie w nauce.
W przerwie między występami mieliśmy okazję zapoznać się z projektem "Pszczółka Maja". Pani Nina Pełka opowiedziała o zwyczajach i życiu pszczół oraz pokazała profesjonalny sprzęt wykorzystywany przez pszczelarzy. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.
Nie zabrakło przyjemności takich jak: owoce w lanej czekoladzie, wata cukrowa, pyszne ciasta i chrupiący popcorn. Dla bardziej aktywnych było przeciąganie liny i zjeżdżanie z ogromnego dmuchańca. Była też okazja do wylicytowania obrazów wykonanych przez uczniów i nauczycieli. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom imprezy.

Do zobaczenia za rok.

Marta Bawarczyk

Wtorek, Sierpień 10, 2021, 17:18 | Brak komentarzy »
24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie klas VIII. Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów i pięknych wspomnień związanych z naszą szkołą.
Powodzenia! Nie zapominajcie o nas.

Marta Bawarczyk

środa, Lipiec 14, 2021, 14:21 | Brak komentarzy »

21 czerwca klasa VIII wyjechała na wycieczkę do Ustronia wraz z opiekunkami panią Martą Bawarczyk i panem Łukaszem Cholewińskim. Uczniowie udali się spacerem do Leśnego Parku Niespodzianek gdzie mogli zobaczyć różne ssaki występujące w polskich lasach i nie tylko: jelenie, daniele, żubry, dziki i inne. Gatunki zwierząt z rodziny jeleniowatych okazały się bardzo oswojone, dosłownie jedząc ludziom z ręki. Ponadto na terenie parku można było zobaczyć sowy oraz ptaki drapieżne. Wiele radości sprawił pobyt na placu zabaw gdzie można było znaleźć trampoliny i inne atrakcje. W tak upalny dzień nie zabrakło również kąpieli w Wiśle, zimnych lodów i smacznego, bardzo obfitego obiadu w restauracji z regionalnymi potrawami. Miejmy nadzieję, że wycieczka pozostawi naszym uczniom piękne wspomnienia.