Piątek, Czerwiec 18, 2021, 16:32 | Brak komentarzy »
4 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Strażaka. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych. Przedszkolaki zostały również zapoznane z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru. Przypomnieliśmy sobie również numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie ratunkowe.
Aldona Skiba

Sobota, Maj 8, 2021, 17:08 | Brak komentarzy »

Sobota, Maj 8, 2021, 16:56 | Brak komentarzy »
3 maja obchodzimy święto państwowe, którego celem jest upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791). Zostało ono ustanowione w 1919 roku, a potem ponownie w 1990 r. W tym roku wypada 230. rocznica tego ważnego wydarzenia.Aby szczególnie uczcić to ważne dla wszystkich Polaków święto,wychowawcy prowadzili z uczniami lekcje wychowawcze. Klasa 2 obejrzała prezentację, rozwiązała quiz sprawdzający wiadomości odnośnie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz utrwalila znajomość symboli narodowych. Na prośbę wychowawcy oraz w ramach integracji, uczniowie klasy 2 wraz z Rodzinami,wykonali sylwetę białego orła z dostępnych materiałów m. in. przyrodniczych. Oto efekty :)
Agnieszka Roksela

Czwartek, Marzec 25, 2021, 14:32 | Brak komentarzy »

18 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny. Po wykonaniu kukły dzieci z przedszkola oraz klasy II i III radośnie maszerowały w pochodzie na czele z Marzanną. Dzieci pożegnały Zimę pięknym wierszykiem i oblały Marzannę wodą. Jesteśmy pewni, że dzięki ich staraniom zawita u nas wiosna.

Aldona Skiba

Czwartek, Marzec 25, 2021, 13:46 | Brak komentarzy »

Wiktor Klyta uczeń 8 klasy zajął II miejsce w Konkursie Historycznym Powstania Śląskie pod patronatem posła Ziemi Lublinieckiej pana Andrzeja Gawrona. Organizatorem konkursu skierowanego do klas VIIII było Liceum Ogólnokształcące w Psarach. Celem testu było rozwijanie zainteresowań historią Śląska w 20-leciu międzywojennym ze szczególnym uwzględnieniem Powstań Śląskich. Konkurs składał się z 2 części. W pierwszej uczniowie zapoznali się z filmem na powyższy temat, a w drugiej rozwiązywali test online. Uczniowie, którzy zajęli miejsca „na pudle" otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez biuro poselskie Andrzeja Gawrona i Liceum Ogólnokształcące w Psarach.

Łukasz Cholewiński