DZIEŃ KUNDELKA

Sobota, Listopad 2, 2019, 20:26

W piątek 25 października przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Kundelka i przyszły do placówki przebrane za pieski. Dzieci wesoło bawiły się przy znanych piosenkach o pieskach, chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, wspólnie malowały psa oraz wysłuchały bajki, której głównym bohaterem był oczywiście piesek.

W tym dniu odwiedziła nas również mama naszej wychowanki Roksany, Pani Bożena Jędryka oraz ich piesek -  Dżina. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak należy  opiekować się psem, karmić go oraz pielęgnować. Dżina pozwoliła się pogłaskać i chętnie bawiła się z dziećmi.

Dzień Kundelka dostarczył dzieciom wiele zabawy, emocji oraz radości, a kontakt z czworonożnym przyjacielem był ogromnym wydarzeniem. Na zakończenie wspólnej zabawy wszystkie dzieci otrzymały balonowe pieski oraz transparenty przypominające o święcie dużych i małych psiaczków.

W ramach obchodów Dnia Kundelka dzieci wspólne ze swoimi rodzicami włączyły się w akcję „Paczka dla psiaczka” i przyniosły różne przysmaki dla czworonożnych przyjaciół.

Pani Bożenie serdecznie dziękujemy za przybycie do przedszkola ze swoim pupilem i urozmaicenie zajęć naszym wychowankom.

Renata Kuliś