STOMATOLOG W PRZEDSZKOLU

Sobota, Listopad 2, 2019, 19:56

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” 10 października naszych wychowanków odwiedziła pani stomatolog Aneta Olbryt. W czasie spotkania dzieci zapoznały się z zawodem stomatologa, dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy o nie dbać. Dzieci zapoznały się także z różnymi rodzajami szczoteczek do zębów oraz miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Zdrowe zęby”. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały upominki – kubeczki, pasty oraz kolorowe szczoteczki, które mają zachęcić do codziennego mycia zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory żaden uczestnik spotkania nie będzie bał się wizyty u dentysty.

Głównym celem spotkania było przybliżenie pracy stomatologa, zapoznanie ze sposobami dbania o higienę jamy ustnej, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, a także zachęcenie do regularnej kontroli zębów.

Serdecznie dziękuję Pani Monice Klycie, która zorganizowała spotkanie oraz przyczyniła się do urozmaicenia zajęć naszych najmłodszych wychowanków.

Renata Kuliś