OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY

Sobota, Listopad 2, 2019, 19:38

W piątek 4 października w Niepublicznym Przedszkolu w Kamieńskich Młynach zorganizowano dzień owoców – „Owocowy zawrót głowy”. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły przebrane za owoce, wśród których znalazły się jabłka, gruszki, śliwki oraz truskawki. Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały swoje stroje podczas owocowego pokazu mody. W czasie wspólnych zabaw dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat owoców egzotycznych i krajowych oraz wspólnie wykonały sałatkę owocową. Przedszkolaki śpiewały oraz tańczyły przy znanych utworach muzycznych takich jak „Małe czerwone jabuszko”, „Gruszka”, „Owocowy karnawał” oraz „Owocowa gimnastyka”.

Na zakończenie wspólnej zabawy wszystkie dzieci otrzymały owocowe medale oraz kolorowe ołówki. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony owoc”.

Głównym celem świętowania było zachęcanie przedszkolaków do codziennego spożywania owoców, które są źródłem wielu witamin.

Był to dzień pełen wrażeń, uśmiechu i radości.
                                                                                                             Renata Kuliś