Czwartek, Marzec 25, 2021, 14:32 | Brak komentarzy »

18 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny. Po wykonaniu kukły dzieci z przedszkola oraz klasy II i III radośnie maszerowały w pochodzie na czele z Marzanną. Dzieci pożegnały Zimę pięknym wierszykiem i oblały Marzannę wodą. Jesteśmy pewni, że dzięki ich staraniom zawita u nas wiosna.

Czwartek, Marzec 25, 2021, 13:46 | Brak komentarzy »

Wiktor Klyta uczeń 8 klasy zajął II miejsce w Konkursie Historycznym Powstania Śląskie pod patronatem posła Ziemi Lublinieckiej pana Andrzeja Gawrona. Organizatorem konkursu skierowanego do klas VIIII było Liceum Ogólnokształcące w Psarach. Celem testu było rozwijanie zainteresowań historią Śląska w 20-leciu międzywojennym ze szczególnym uwzględnieniem Powstań Śląskich. Konkurs składał się z 2 części. W pierwszej uczniowie zapoznali się z filmem na powyższy temat, a w drugiej rozwiązywali test online. Uczniowie, którzy zajęli miejsca „na pudle" otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez biuro poselskie Andrzeja Gawrona i Liceum Ogólnokształcące w Psarach.

Czwartek, Marzec 25, 2021, 13:40 | Brak komentarzy »

Czwartek, Marzec 25, 2021, 13:17 | Brak komentarzy »
W naszej szkole odbył się pokaz strojów karnawałowych. W dwóch osobnych salach bawili się uczniowie klas II i III oraz przedszkolaki i uczniowie klasy 0. Dzieci zaprezentowały swoje przebrania podczas pokazu strojów karnawałowcyh. Nie zabrakło również wspólnych tańców i zabaw ruchowych przy muzyce. Uczniowie zatańczyli kilka znanych tańców poznanych na zajęciach z Panią Martą. Było dużo śmiechu i radości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiego filmiku klikając w poniższe linki.

Czwartek, Marzec 25, 2021, 13:14 | Brak komentarzy »
Koty to jedne z naszych ulubionych zwierząt futerkowych. 17 lutego dzieci w naszym przedszkolu obchodziły nawet ich dzień - Dzień Kota. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.