środa, Maj 22, 2019, 09:39 | Brak komentarzy »
Wiek przedszkolny to najlepszy czas, w którym należy rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci. Częste czytanie bajek, opowiadań oraz wierszy znacząco wpływa na rozwój wyobraźni oraz aktywności intelektualnej dzieci, a także wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinnym gronie pozwalają stworzyć atmosferę ciepła i wzajemnej bliskości. Z tego powodu w kwietniu rodzice przedszkolaków włączyli się w akcję "Rodzice czytają dzieciom", która miała na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem.
Przedsięwzięcie polegało na tym, iż chętni i odważni rodzice przychodzili do przedszkola i czytali dzieciom bajki, które wybrane był przez syna lub córkę. Wśród utworów literatury dziecięcej znalazły się opowiadania, bajki oraz baśnie.
W ramach rozbudzania czytelnictwa u najmłodszych w kwietniu została udostępniona „Biblioteczka przedszkola”, która umożliwiła dzieciom wypożyczenie przedszkolnej książki do domu. Biblioteczka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i rodziców.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom którzy chętnie włączyli się do naszej akcji, a dzieciom gratulujemy tak wspaniałych  i odważnych rodziców!                                                                                                                                                                                                          Renata Kuliś

środa, Maj 22, 2019, 09:35 | Brak komentarzy »

W kwietniu w naszym przedszkolu odbyły się „Rodzinne warsztaty wielkanocne”, w których wzięły udział przedszkolaki, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz ich opiekunowie. Uczestnicy podczas spotkania rozwiązywali świąteczne zagadki, układali pisankowe puzzle oraz wykonali kartki świąteczne, na których królowały pisanki, kurczątka, zające oraz kolorowe kwiaty. W trakcie warsztatów podkreślono wartość tradycyjnycH kartek światecznych, które są miłą niespodzianką i przez długi czas przypominają o tych, którzy ją wysłali.

Dziękuję wszystkim rodzicom oraz dzieciom uczestniczącym w warsztatach wielkanocnych i zapraszam do udziału w kolejnych.                                                                                                                  Renata Kuliś

środa, Maj 22, 2019, 08:51 | Brak komentarzy »

10 kwietnia 2019 r. uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kamieńskich Młynach spotkali się z przedstawicielami Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz pracownikami Urzędu Gminy w Woźnikach. Uczniowie złożyli świąteczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz wręczyli drobne upominki.

Izolda Huras

środa, Maj 22, 2019, 08:46 | Brak komentarzy »

7 kwietnia 2019 R. odbył się kiermasz kartek świątecznych zorganizowany przez Samorząd szkolny. Kiermasz cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Izolda Huras

środa, Maj 22, 2019, 08:43 | Brak komentarzy »
Dyrekcja Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kamieńskich Młynach informuje, że w dniach od 15 do 17 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbywa się egzamin ósmoklasisty.