Czwartek, Styczeń 2, 2020, 22:06 | Brak komentarzy »
Nasze świąteczne drzewko zdobyło tytuł Najpiękniejszej Choinki Gminy Woźniki w 2019 roku!
Brawo dla Pań Renaty Kuliś, Agnieszki Rokseli, Agnieszki Osadnik oraz Soni Kałdonek oraz Ich zdolnych Uczniów i Uczennic za przygotowanie pięknych ozdób i udekorowanie nimi choinki bożonarodzniowej w naszej szkole.
Dziękujemy!

Więcej informacji po linkiem http://wozniki.pl/pl/aktualnosci/najpiekniejsza-choinkawybrana.htmlfbclid=IwAR1TuTjkBNGch7dapUurghDwaYxM_4zkYF4zUstfyCidG1SP7gzy_XeWChE

Czwartek, Styczeń 2, 2020, 22:03 | Brak komentarzy »

Dnia 19 grudnia w naszej szkole uczniowie klas I-VIII oraz dzieci przedszkolne uczestniczyły w spotkaniu ze strażakiem. Tematem niniejszego spotkania było przybliżenie zasad bezpieczeństwa na drodze oraz w domu, a także zasad pierwszej pomocy.

W czasie pogadanki strażak zwrócił szczególną uwagę na prawidłowe poruszanie się po drodze. Omówił zasady zachowania się w domu i zagrożenia wynikające z nieprawidłowego użytkowania urządzeń elektrycznych. Wyjaśnił co to jest czad i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka. Nie zapomniał również o zapoznaniu najmłodszych z zasadami pierwszej pomocy. Uczniowie mieli okazję poznać chwyt Heimlicha – manewr przy zakrztuszeniu, pozycję bezpieczną boczną, czy resuscytację krążeniowo-oddechową. Nasz gość zademonstrował jak się posługiwać AED, które coraz bardziej jest dostępne w miejscach publicznych oraz pulsoksymetr i fantomy. Przypomniano również numery alarmowe 112 i 998, o których wszystkie dzieci pamietały. Dzięki takiemu spotkaniu uczniowie utrwalili sobie wiadomości wcześniej zdobyte.

Wszyscy zgromadzeni spędzili czas w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.
                                                                                                        Sonia Kałdonek

ZAPAMIĘTAJ!!!

112 – ogólnoeuropejski numer alarmowy

997 – policja

998 – straż pożarna

999 – pogotowie ratunkowE

środa, Grudzień 18, 2019, 22:16 | Brak komentarzy »
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie szkoły podstawowej w Kamieńskich Młynach tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.
13 grudnia 2019  roku szkolni aktorzy z zaangażowaniem wcielili się w rolę Maryi, Józefa, Pasterzy, Aniołów, Gwiazdek, Trzech Króli. Nie zabrakło też Heroda oraz Diabła. Świetności w przedstawieniu dodały kolędy i pastorałki, które sprawiły, że poczuliśmy magię świąt. W tym wyjątkowym momencie byli z nami rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Wśród nich był Pan Burmistrz, Ksiądz proboszcz parafii w Kamieńskich Młynach, Przedstawiciel Koła Łowieckiego Knieja Nr 9, Pani Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Kamieńskie Młyny.
Po zakończonej inscenizacji Pani Dyrektor Barbara Pasieka podziękowała katechetce - PaniUrszuli Grzechnik i Panią z nauczania początkowego za pomoc w przygotowaniu jasełek. Złożyła także wszystkim świąteczne życzenia.
Obecność naszych rodzin i zaproszonych gości sprawiła, że spotkanie było wyjątkowe. Młodzi aktorzy otrzymali ogromne brawa. Po występie odbyło się spotkanie opłatkowe Pana Burmistrza, Księdza proboszcza i Pani Dyrektor z emerytami. Przekazano sobie życzenia świąteczne.
                                                                                                   Urszula Grzechnik

środa, Grudzień 18, 2019, 22:13 | Brak komentarzy »

Renata Kuliś, Sonia Kałdonek

środa, Grudzień 18, 2019, 22:13 | Brak komentarzy »

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Aby poczuć ich magiczny klimat w przedszkolu zorganizowano warsztaty bożonarodzeniowe dla przedszkolaków oraz ich rodziców. Na tegorocznych warsztatach uczestnicy spotkania wzięli udział w świątecznych zabawach integracyjnych, rozwiązywali zagadki oraz uczestniczyli w konkursie na najdłuższy łańcuch choinkowy z kolorowych pasków papieru. Następnie rodzice wspólnie z dziećmi wykonali filcowe podstawki pod kubki, na których nie mogło zabraknąć reniferów, płatków śniegu oraz gwiazdek. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie i mile spędzony czas.

Renata Kuliś