Wtorek, Sierpień 10, 2021, 17:19 | Brak komentarzy »

17 lipca 2021 roku, w sobotę, obchodziliśmy radośnie Święto Rodziny. Uczniowie klasy II i III przedstawili gościom bajkę o królu i smoku. Były też tańce, piosenka przedszkolaków, gra na kubkach oraz występ młodego pianisty z klasy III. Pani Beata Bacior, w imieniu Pana Burmistrza – Michała Aloszko, wręczyła nagrody książkowe uczennicom, które uzyskały najwyższe średnie w nauce.
W przerwie między występami mieliśmy okazję zapoznać się z projektem "Pszczółka Maja". Pani Nina Pełka opowiedziała o zwyczajach i życiu pszczół oraz pokazała profesjonalny sprzęt wykorzystywany przez pszczelarzy. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.
Nie zabrakło przyjemności takich jak: owoce w lanej czekoladzie, wata cukrowa, pyszne ciasta i chrupiący popcorn. Dla bardziej aktywnych było przeciąganie liny i zjeżdżanie z ogromnego dmuchańca. Była też okazja do wylicytowania obrazów wykonanych przez uczniów i nauczycieli. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom imprezy.

Do zobaczenia za rok.

Marta Bawarczyk

Wtorek, Sierpień 10, 2021, 17:18 | Brak komentarzy »
24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie klas VIII. Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów i pięknych wspomnień związanych z naszą szkołą.
Powodzenia! Nie zapominajcie o nas.

Marta Bawarczyk

środa, Lipiec 14, 2021, 14:21 | Brak komentarzy »

21 czerwca klasa VIII wyjechała na wycieczkę do Ustronia wraz z opiekunkami panią Martą Bawarczyk i panem Łukaszem Cholewińskim. Uczniowie udali się spacerem do Leśnego Parku Niespodzianek gdzie mogli zobaczyć różne ssaki występujące w polskich lasach i nie tylko: jelenie, daniele, żubry, dziki i inne. Gatunki zwierząt z rodziny jeleniowatych okazały się bardzo oswojone, dosłownie jedząc ludziom z ręki. Ponadto na terenie parku można było zobaczyć sowy oraz ptaki drapieżne. Wiele radości sprawił pobyt na placu zabaw gdzie można było znaleźć trampoliny i inne atrakcje. W tak upalny dzień nie zabrakło również kąpieli w Wiśle, zimnych lodów i smacznego, bardzo obfitego obiadu w restauracji z regionalnymi potrawami. Miejmy nadzieję, że wycieczka pozostawi naszym uczniom piękne wspomnienia.
Marta Bawarczyk

środa, Lipiec 14, 2021, 11:46 | Brak komentarzy »
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli od 3 do 13 czerwca 2021 r. w wyjeździe rodzinnym na Zieloną Szkołę. W tym roku wybór padł na Mielno, w którym dzieci wraz z rodzicami i dwójką opiekunów: Martą Bawarczyk i Łukaszem Cholewińskim mogło odpoczywać po trudach zdalnej nauki. Podzieleni zostali na dwie grupy-młodszą pod opieką Pani Marty (przedszkolaki i klasy I-II) oraz starszą pana Łukasza (klasy IV-VIII).
Na uczestników czekało wiele atrakcji. Wśród nich wymienić należy park linowy „Tukan". Uczniowie podzieleni według wzrostu mogli przejść łatwiejszą „zieloną" i „fioletową" trasę lub trudniejszą „czerwoną" i „czarną". Dla wszystkich była to świetna zabawa, dostarczająca dreszczyk emocji.
Zarówno dzieci jak i dorośli uczestniczyli w niedzielne popołudnie w rejsie statkiem po jeziorze Jamno. Obecny na pokładzie bosman opowiadał zarówno o samym akwenie jak i atrakcjach przyrodniczych i historycznych wokół niego.
Ciekawą formą integracji dla grupy starszej było w poniedziałkowe popołudnie przejście „Leśnej pętli tajemnic". Idąc za wskazaniami mapy uczniowie odnajdywali w leśnych gęstwinach kolejne punkty takie jak „leśna platforma widokowa" czy bunkry z czasów II wojny światowej.
Wiele radości przyniósł wyjazd do „Parku wodnego Koszalin". Zarówno dzieci jak i dorośli skorzystać mogli z bogatej oferty basenów, zjeżdżalni wodnych oraz jacuzzi. Prosto z „Parku wodnego" uczestnicy wyjazdu udali się do zabytkowego gotyckiego kościoła w Jamnie, który od XVI do XX w. był protestanckim zborem. Przewodnik, opiekujący się tym miejscem, nie tylko przybliżył historię świątyni, ale również pokazał jego zabytkowe wyposażenie. Najbardziej ciekawscy mogli wejść na świątynny strych i wieżę. Obok kościoła znajduje się „Zagroda Jamneńska" w której uczniowie i rodzice zapoznali się z kulturą i życiem codziennym przedwojennych mieszkańców Jamna. W „jamneńskiej chacie" oglądali stroje noszone na co dzień i w dni świąteczne, wyposażenie kuchni i warsztatu stolarskiego. Zwiedzaną ekspozycję uzupełnił film przybliżający dawne życie tutejszych mieszkańców.
Na dzieci i rodziców czekało także wiele atrakcji w samym Mielnie. Wszyscy uczestnicy korzystając z pięknej letniej pogody spędzali czas na plaży i kąpielach w Bałtyku. Wśród zajęć sportowych dużą popularnością cieszył się tenis stołowy. Dzieci uczestniczyły w warsztatach tworzenia wielkich baniek mydlanych czy też zajęciach plastycznych. Wieczorami również nie zabrakło wspólnie spędzonego czasu. Zorganizowano wieczór gier planszowych, zabawę przy muzyce, seans filmowy, ognisko, wspólne oglądanie pięknych zachodów słońca. Dodatkową atrakcją była obserwacja miejscowych miłośników pieszych wędrówek między koszami znajdującymi się wzdłuż plaży – dzików. Nie brakowało również spacerów po Mielnie, poszukiwania najlepszych lodów i gofrów.
Stąd na twarzy wielu dzieci i dorosłych pojawił się smutek, gdy w niedzielny poranek 13 czerwca trzeba było udać się w drogę do domu. Jednak już za 12 miesięcy kolejny wyjazd, który dostarczy nowych ekscytujących wrażeń.
 Łukasz Cholewiński

Sobota, Czerwiec 19, 2021, 12:24 | Brak komentarzy »
27 maja uczniowie naszej placówki brali udział w wycieczce do Parku Korzonek. Poznali nową formę sadzenia ziemniaków (w słomie). Podziwiali kurnik. Dowiedzieli się jak wygląda proces powstania jajka. Zwierzęta, które z bliska zobaczyli i karmili: kury, daniele, alpaki, kozy. Odbyło się tam również spotkanie z pszczelarzem, który pokazał ul, opowiedział o roju, a także odpowiadał na ogromną liczbę pytań zadawanych przez zaciekawione dzieci. Przed wyjazdem uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ognisku, a także zabawach ruchowych na podwórku. Na koniec dzieci dostały drobne upominki od pracowników przypominające o wycieczce do Parku Korzonek.
Aleksandra Ślęzak