Aktualności

Sobota, Listopad 2, 2019, 20:36 | Brak komentarzy »

Sobota, Listopad 2, 2019, 20:26 | Brak komentarzy »

W piątek 25 października przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Kundelka i przyszły do placówki przebrane za pieski. Dzieci wesoło bawiły się przy znanych piosenkach o pieskach, chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, wspólnie malowały psa oraz wysłuchały bajki, której głównym bohaterem był oczywiście piesek.

W tym dniu odwiedziła nas również mama naszej wychowanki Roksany, Pani Bożena Jędryka oraz ich piesek -  Dżina. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak należy  opiekować się psem, karmić go oraz pielęgnować. Dżina pozwoliła się pogłaskać i chętnie bawiła się z dziećmi.

Dzień Kundelka dostarczył dzieciom wiele zabawy, emocji oraz radości, a kontakt z czworonożnym przyjacielem był ogromnym wydarzeniem. Na zakończenie wspólnej zabawy wszystkie dzieci otrzymały balonowe pieski oraz transparenty przypominające o święcie dużych i małych psiaczków.  

W ramach obchodów Dnia Kundelka dzieci wspólne ze swoimi rodzicami włączyły się w akcję „Paczka dla psiaczka” i przyniosły różne przysmaki dla czworonożnych przyjaciół.

Pani Bożenie serdecznie dziękujemy za przybycie do przedszkola ze swoim pupilem i urozmaicenie zajęć naszym wychowankom.

                                                                                                             Renata Kuliś
GALERIA


Sobota, Listopad 2, 2019, 20:26 | Brak komentarzy »

Sobota, Listopad 2, 2019, 20:20 | Brak komentarzy »

Od 22 października w pobliżu naszej placówki można zobaczyć karmniki dla ptaków, które zostały wykonane w roku szkolnym 2018-2019 w ramach konkursu „Karmnik dla ptaków”. Karmniki zostały zawieszone na wkopanych przez uczniów drewnianych wieszakach i znajdują się na ulicy Leśnej, Wiejskiej oraz Szkolnej, a także na terenie naszej placówki. Serdecznie zachęcamy do odwiedzania karmników i dokarmiania naszych skrzydlatych przyjaciół szczególne zimą.

Serdeczne podziękowania dla mieszkańców wsi za udostępnienie miejsca na karmniki.

                                                                                                             Renata Kuliś
GALERIA


Sobota, Listopad 2, 2019, 20:10 | Brak komentarzy »
14 października 2019 roku był dniem szczególnym, gdyż właśnie w tym dniu miało nastąpić pasowanie klasy I na uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kamieńskich Młynach. Na sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni szacowni goście: Pani Dyrektor Barbara Pasieka, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Kamieńskie Młyny Pani Urszula Cuglowska , Pan Sołtys Henryk Matyl, przedstawicielki Koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Woźnikach, Grono Pedagogiczne, Rodzice, bliscy pierwszoklasistów oraz oczywiście uczniowie. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczno-taneczny. Były czary dobrej i złej wróżki, były trudne zadania, które uczniowie musieli wykonać wędrując przez cztery krainy: muzyki, mądrości, pracowitości i miłości do swego kraju. Była piosenka o pasowaniu do melodii "Despacito", wykonana przez Carmen i Amelkę, przy wsparciu całej klasy 1. Był także żywiołowo odtańczony przez dzieci i ich Mamy taniec belgijski. Były również życzenia od wszystkich uczniów dla nauczycieli z naszej szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej. Na koniec dobra wróżka odczarowała uczniów, aby mogli złożyć ślubowanie, a Pani Dyrektor ołówkiem symbolicznie pasowała na uczniów naszej szkoły: Amelkę Płaszczymąkę, Maję Porucznik, Zuzię Kuliś, Nataszę Krzemińską, Carmen Łanochę, Fabiana Cuglowskiego i Krystiana Skubałę. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty od Stowarzyszenia, a od Rodziców rogi obfitości, czyli tyty, które mają im umilić i osłodzić szkolny żywot. Przemiłym akcentem na zakończenie uroczystości był słodki poczęstunek przy kawie i herbacie,przygotowany przez Rodziców klasy I.                                                                                                                                              Agnieszka Roksela