PODZIĘKOWANIA

i Niepublicznego Gimnazjum w Kamieńskich Młynach
dziękują za
dofinansowanie przejazdu kolejką z Sianożęt do Gąsek i z powrotem
Fundacji Andrzeja S. Piecucha "Powiatowe Dzieci".

Piątek, Grudzień 9, 2016, 22:14

Dnia 8 grudnia 2016 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kamieńskich Młynach druga klasa wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej
pt. „Wybieram wodę”. Celem niniejszego konkursu było wspomaganie procesów poznawczych w zakresie kreatywności i samodzielności dzieci oraz aktywizacja i integracja uczniów szkoły. Osoby, do których było skierowane niniejsze wydarzenie to koledzy i koleżanki uczęszczający do czwartej klasy Szkoły Podstawowej. Podczas swojej prelekcji drugoklasiści zadali zagadkę o wodzie, na którą oczywiście wszyscy znali odpowiedź, by następnie omówić zagadnienia z nią związane tj. właściwości wody oraz do czego można ją wykorzystać. Po krótkim wstępie uczestnicy przedstawili swoje eksperymenty. Ukazali oni m. in. zjawiska zachodzące w wodzie słodkiej i słonej oraz różnice rozpuszczania cieczy w wodzie ciepłej i zimnej. Na samym końcu pokazów, każdy mógł osobiście się przekonać o potędze nauki o wodzie wykonując parę prostych doświadczeń, które miały na celu zweryfikować informacje przekazane przez młodszych kolegów. Wszyscy zgromadzeni byli zachwyceni możliwością nauki poprzez zabawę, a druga klasa spisała się na medal.

Sonia Smaruń